Salut!!! Connect Dark.LaCap.Ro-----> 93.119.26.61:27015 ......Vrei sa asculti o muzica buna hai si tu pe www.radiotargoviste.ro
Salut!!! Connect Dark.LaCap.Ro-----> 93.119.26.61:27015 ......Vrei sa asculti o muzica buna hai si tu pe www.radiotargoviste.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

src=https://2img.net/h/oi53.tinypic.com/2998h4.png
 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Connect 93.119.26.61:27015 //Connect Dark.LaCap.Ro
Cautam Admini Care sa Tina Redirecte
Orice Detaliu il Gasiti la ID de Y!M : dark.community2011
Communitatea Dark Te Asteapta Si Pe ,,Radio Targoviste"...Radio OFICIAL Al Comunitati ...Site : www.radiotargoviste.ro

 

 Tutoriale Windows - Tutorial port forwarding

In jos 
AutorMesaj
DK^xGc | Dark
Administrator
Administrator
DK^xGc | Dark


Mesaje : 45
Puncte : 107
Data de inscriere : 21/02/2011
Varsta : 31
Localizare : Dark.XCeSS.Ro

Tutoriale Windows - Tutorial port forwarding  Empty
MesajSubiect: Tutoriale Windows - Tutorial port forwarding    Tutoriale Windows - Tutorial port forwarding  EmptyMier Mar 09, 2011 8:33 pm

Tutorial port forwarding

Am creat acest tutorial pentru cei care au modem-uri / routere si au nevoie sa faca forward la porturi pentru a tine redirecturi.

Am ales un router belkin, foarte usor de utilizat.

Bun, prima data ne conectam la router / modem.
Cum facem asta? Verificam prima data adresa de Gateway. Start - Control Panel - Network Connection - Click dreapta pe conexiunea activa - Status - Support.



In cazul nostru : 192.168.2.1

Luam acel ip: 192.168.2.1 si ne ducem in browserul nostru ( iexplorer, mozilla, opera, chrome) il copiem in bara de navigatie si dam enter.
Deobicei va aparea un meniu de logare:



Tiparim username-ul si parola ( in majoritatea cazurilor : admin / admin sau admin/1234, dar variaza de la utilizator la utilizator. Se pot pune username-uri si parole alternative in functie de setarile facute de fiecare utilizator)


Dupa logare ne apare un meniu.



Cautam in cazul nostru "Virtual Servers" ( sau NAT in alte cazuri)



Adaugam porturile utilizate pentru redirecturi + IP-ul de LAN (il aflam la fel cum am gasit adresa Gateway, in cazul nostru 192.168.2.2)



Dam "Apply Changes" si iesim din browser.

Cam atat in cazul meu. Desigur sunt diferente de modele de router/modem. In loc de "Virtual Servers" putem sa avem NAT, care se executa la fel ca aici:



Sper ca va ajuta acest tutorial, am incercat sa il fac cat de simplu s-a putut

Sus In jos
https://darkcs.forumgratuit.ro
 
Tutoriale Windows - Tutorial port forwarding
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial Culori TOP 10 / TOP 15 [ statsme ]
» [Tutorial]Anti-Fuckoff
» Tutorial pt a Schimba melodia de inceput la cs
» [Tutorial]Banare codati cu nick scurt [ ! ~ > < ]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Tutoriale-
Mergi direct la: